niedziele 2018

Zakaz handlu w niedziele – podstawowe informacje

Zakaz handlu w niedziele – podstawowe informacje
Sejm uchwalił ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni 24 listopada 2017 roku. Zgodnie z jej zapisami 11 marca 2018 r. będzie pierwszym dniem, w którym sklepy będą zamknięte w związku z wejściem w życie nowych przepisów. Do końca 2018 r. zakaz handlu w niedzielę nie będzie obowiązywał w pierwszą i w ostatnią niedzielę miesiąca. Dodatkowo sklepy otwarte będą także w dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem i jedną niedzielę przed Wielkanocą.
Od 2019 r. zakupy zrobimy już tylko w ostatnią niedzielę każdego miesiąca, zaś od 1 stycznia 2020 r. zakaz handlu w te dni będzie całkowity, z wyjątkiem siedmiu niedziel w roku – trzy przedświąteczne oraz w ostatnie niedziele przypadające w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu. Ustawa przewiduje też, że w Wigilię Bożego Narodzenia oraz w sobotę bezpośrednio poprzedzającą Wielkanoc handel będzie możliwy tylko do godz. 14.
Za złamanie zakazu handlu w niedziele przedsiębiorcom będzie grozić kara grzywny w wysokości od 1 do 100 tysięcy złotych. Sprzedawcy, którzy w sposób uporczywy będą łamać prawo, ryzykują nawet karę ograniczenia wolności.

Kopiowanie Zabronione !

Skorzystaj z opcji UDOSTĘPNIJ na dole wpisu.